Skip to content Skip to footer

“Я вмію говорити “ТАК”, я вмію говорити “НІ”: тренінг для підлітків з питань запобігання насильству

8 грудня 2023 року завершився інформаційний просвітницький період Міжнародної акції «16 днів інформування проти насильства». В межах програми Спілкою жінок Львівщини було проведено ряд просвітницьких заходів, комунікаційних круглих столів, тренінгів та “медіаційних малих дискусійних груп”.

Одним із таких заходів став інтерактивний тренінг «Я вмію говорити «ТАК», я вмію говорити «НІ»: шляхи захисту особистих кордонів», який було проведено для учнів 6-9 класів Лисиничівської гімназії Львівської міської ради.

Тренінг мав на меті навчити підлітків:

  • Розпізнавати різні види насильства: фізичне, емоційне, сексуальне, булінг.
  • Встановлювати та захищати свої особисті кордони.
  • Відверто та впевнено говорити «ні» у ситуаціях, коли це необхідно.
  • Звертатися за допомогою до дорослих, яким вони довіряють, у випадку насильства.

Тренінг проводили голова правління Спілки жінок Львівщини Дана Мехедова та координаторка Спілки жінок Львівщини, керівниця молодіжної платформи YUC Молоді українці змін Богданна Дума.

«Ми усі зараз, як ніколи, переживаємо важкі стреси та вигорання, які межують з відчуттям різного виду насильства над особистістю – тому дуже важливо провадити просвітницькі заходи даної тематики, саме для дітей та підлітків. Говорити правдиво і відверто, доступно саме для їхнього віку! Я впевнена, що після таких тренінгів, діти більш відкрито і впевнено зможуть спілкуватися, задавати запитання, апелювати та розвивати власну комунікацію, не лише між ровесниками, а й у своїх родинах зокрема!», – поділилася своїми враженнями від проведеного тренінгу Дана Мехедова.

Спілка жінок Львівщини висловлює щиру подяку:

  • Ларисі Степанівні Дуді,  керівниці гімназії, за співпрацю та створення якісного гендерно-орієнтованого безбар’єрного, доступного простору для учнів та педагогів.
  • Галині Іванівні Думі, вчителю історії, за допомогу в організації заходу.
  • Учням Лисиничівської гімназії за активну участь та щиру зацікавленість у темі.

Також дякуємо за співпрацю Управлінню освіти Львова, Департаменту освіти і науки Львівської ОДА, Департаменту соціального захисту населення Львівської ОДА та Коаліції 1325. Львівщина.

Разом ми можемо зробити світ кращим, вільним від насильства!

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Add Comment