Skip to content Skip to footer

“Вишийте, мамо, бронежилет”: у Києві презентували збірку поезії Богдана Томенчука

23 травня 2024 року, у День Героїв, у Богословській академії Михайлівського Золотоверхого монастиря Києва відбулася презентація книги “ВИШИЙТЕ, МАМО, БРОНЕЖИЛЕТ” видатного українського поета, лауреата Шевченківської премії, імені Василя Стефаника, Вячеслава Чорновола, Володимира Свідзінського та інших відзнак – Богдана Томенчука.

Спілка жінок України спільно з земляцтвом Франківщини долучилася до проведення цього заходу.

Це вже 13-та збірка поета, до якої увійшло 300 віршів. Тематика віршів автора розповідає “про життя в часи, коли вишивають не сорочки чи весільні рушники, а бронежилети”. Однойменний вірш, який дав назву книжці, написаний ще 2014 року. До книжки увійшли й вірші, написані після 24 лютого 2022-го, а також поезія, написана раніше.

Як зазначив автор, це книга для “хлопців і дівчат з окопів” з вдячністю, бо “без них нічого не відбулося б”.

Окрім автора, поезію читали Наталія Сумська – актриса, народна артистка України; Олексій Паламаренко – заслужений артист України; Богдана Трофимʼюк – журналістка з міста Дубно, написала музику до віршів і талановито виконала їх під гітару.

Модерна ланка класичної європейської традиції. І саме так цю книгу я представляла минулого року на народну шевченківську премію. Він бере історію, екстраполює на сучасний день і ці сюжети дуже запам’ятовуються, вона бере і тримає людину. Кожен хоче включитись у перемогу і ця поезія мобілізує.” – розповіла про творчість Томенчука Людмила Лисенко, відома культурологиня, заслужена журналістка України.

Ми з командою презентували у княжому Києві “Вишийте, мамо, бронежилет”…Всього сподівався, але щоб вірші підіймали на ноги залу кілька разів, коли соборну тишу порушував грім і вибухові овації…Не люблю ділити людей на простих і знакових…Тут була повна зала людяних і просвітлених…” – відзначив поет.

Спасибі, Соборе, спасибі Вам, Блаженніший Епіфанію, секретарю Митрополії отче Віталію Даньчак, проректоре духовної Академії отче Ярославе, братіє монастирська“. – додав Богдан Томенчук.

Зі збіркою “Вишийте, мамо, бронежилет” автор виступав у 26 містах на заході країни, де зібрав вже пів мільйона гривень на підтримку ЗСУ. Купували книгу і на презентації у Києві.

Спілка жінок України вдячна Ларисі Гриджук, членкині Ради Спілки жінок України, за організацію заходу.

“Вишийте, мамо, бронежилет” – це книга про біль і втрати, про стійкість і мужність українського народу. Це книга, яка не дає нам права забути про тих, хто ціною свого життя захищає нашу свободу.

Запрошуємо всіх долучитися до читання цієї збірки та підтримати українських воїнів!

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Add Comment