Skip to content Skip to footer

«Голос Вікторії» в Барселоні: Анна Трушова презентувала документальний фільм про долю жінок в полоні на World Peace Forum

8 грудня 2023 року членкиня правління Спілки жінок України Анна Трушова взяла участь у World Peace Forum у Барселоні, де презентувала власний документальний фільм «Голос Вікторії: щоденник викраденої вчительки».

Під час панельної дискусії авторка фільму поділилася історією Вікторії Андруші, вчительки математики з Броварів, яка пережила 6 місяців полону в окупованій росіянами Чернігівщині. Її розповідь лягла в основу документального фільму “Голос Вікторії: щоденник викраденої вчительки”, який був презентований на форумі.

“У цьому фільмі молода вчителька математики постає перед глядачем утіленням отих самих тисяч полонених, котрі були або досі лишаються в російських тюрмах. Це жіночий голос бранців. Це історія жінки, яка не готувалася до масштабної війни, окупації, полону, знущань і звільнення. Вікторія навряд бачила себе героїнею такого фільму, навряд уявляла себе в такій ролі. Але кожна така оповідь, кожна смілива історія — звинувачення, доказова база. І ми віримо, що рано чи пізно відбудеться суд над воєнними злочинцями”, – наголосила Анна Трушова.

Окрім цього, пані Трушова розповіла про діяльність глобальної ініціативи T4P, яка станом на листопад задокументувала понад 57 тисяч воєнних злочинів.

Національна телепремєра фільму відбулася 28 лютого 2023 року. 

Історія Вікторії Андруші – це лише одна з тисяч трагедій українських жінок, які постраждали від російської агресії. Спілка жінок України та інші правозахисні організації продовжують боротися за їх звільнення та притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах.

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Add Comment