Skip to content Skip to footer

Марія Андріївна Орлик: жінка, яка змінила Україну

15 березня 2024 року виповнилося 94 роки з дня народження Марії Андріївни Орлик, видатної української державної та громадської діячки.

Її життя стало взірцем самовідданості, невичерпної енергії та щирої любові до людей та України.

З ранніх років Марія Андріївна наповнювала світ навколо себе теплом та добром. Її щирість, оптимізм та прагнення творити добро робили її справжнім сонячним промінчиком для всіх, хто її оточував.

Незважаючи на те, що народилася вона у бідній родині, Марія Андріївна зуміла здобути вищу освіту та стати успішною вчителькою історії. Її педагогічний талант та щира любов до дітей здобули їй шану та повагу багатьох.

Однак справжнім покликанням Марії Андріївни стала державна та громадська діяльність. Її активна участь у житті країни розпочалася ще в радянські часи.

Вона обіймала посаду заступниці голови Київського міськвиконкому, очолювала Українське товариство дружби і культурного зв’язку з зарубіжними країнами.

Її енергія та працелюбність сприяли реалізації багатьох важливих проєктів, спрямованих на розвиток культури та духовного життя України.

Особливе місце в житті Марії Андріївни посідає створення першої в Незалежній Україні жіночої спільноти “Спілка жінок України”.

Завдяки її невтомній праці та організаторським здібностям, Спілка стала не лише об’єднанням жінок, але й потужним рушієм позитивних змін у суспільстві.

Важливим досягненням Марії Андріївни за підтримки лідерок жіночого руху — голови ГО «Союз українок» Атени Пашко і голови ГО «Жіноча громада» Марії Драч — стало внесення в Конституцію України статті № 24 про рівність прав жінок та чоловіків.

У статті йдеться про те, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками.

Рівність прав жінки і чоловіка забезпечується: наданням жінкам рівних з чоловіками можливостей у громадсько-політичній і культурній діяльності, у здобутті освіти і професійній підготовці, у праці та винагороді за неї; спеціальними заходами щодо охорони праці і здоров’я жінок, встановленням пенсійних пільг; створенням умов, які дають жінкам можливість поєднувати працю з материнством; правовим захистом, матеріальною і моральною підтримкою материнства і дитинства, включаючи надання оплачуваних відпусток та інших пільг вагітним жінкам і матерям.

Марія Андріївна також активно брала участь у відродженні “Національної ради жінок України”.

Вона завжди наголошувала на важливості української мови і культури та щиро вірила, що саме завдяки збереженню та шануванню своїх традицій Україна зможе стати сильною та процвітаючою державою.

2 грудня 2022 року Марії Андріївни не стало.

Це стало великою втратою для жіночої спільноти України та всіх, хто її знав. Однак пам’ять про цю видатну жінку назавжди збережеться в наших серцях.

Її життя – це яскравий приклад того, як одна людина може змінити світ на краще.

Її щирість, доброта, працелюбність та невичерпна енергія надихають нас бути кращими, творити добро та робити все можливе для процвітання України.

Вічна пам’ять Марії Андріївні Орлик!

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Add Comment