Skip to content Skip to footer

Спілка жінок України та Чернігівщини подарували ікону святого Феодосія Чернігівського Катерининському кафедральному собору

24 листопада 2023 року  Спілка жінок України (СЖУ) та Спілка жінок Чернігівщини подарували ікону святого Феодосія Чернігівського Катерининському кафедральному собору у Чернігові.

Цей лик написаний 1906 року. Ікона була подарована голові СЖУ Леокадії Герасименко, відтак святий образ безкоштовно відреставрували майстри Софії Київської. За свідченнями фахівців, ікона безцінна за своєю історією.

Леокадія Герасименко звернулася до Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, і було вирішено, що ікона має бути “у себе вдома”, на Чернігівщині. А вручення її відбудеться під час престольного свята в Катерининському храмі ПЦУ, яке вперше відзначалося за новим церковним календарем – 24 листопада.

Настоятель Катерининського кафедрального собору Роман (Кіник) повідомив, що є думка, що цей святий лик написаний майстрами Києво-Печерської лаври, оскільки в Катерининському соборі є подібна ікона Серафима Саровського.

Пані Леокадія свій приїзд також приурочила до 30-літнього ювілею ГО “Спілка жінок Чернігівщини”. Після урочистої відправи в Катерининському храмі активні жінки Чернігівщини запросили пані Леокадію з київськими спілчанками на зустріч.

Розмова була плідною та цікавою. Говорили і про зроблене, і про плани, і про те, що дуже важливо, коли незламні та згуртовані, професійні й завзяті жінки дотичні до важливих справ.

Очільниця Спілки жінок Чернігівщини Тетяна Роєва, почесна голова Спілки Ірина Дорожкина, виконавча директорка Спілки жінок Чернігівщини Христина Лаврищева, члени президії Спілки Яніна Старікова, Наталія Кохан, Надія Шатирко та Інна Несмирна розповіли про свою роботу.

На завершення зустрічі пані Леокадія зауважила, що робота чернігівських колежанок сьогодні дуже плідна, бо колежанки справді працюють не покладаючи рук. Також приємно, що в організації додалося молодих, активних і натхненних членкинь.

“За жіночим рухом – майбутнє України”, – зазначила Леокадія Герасименко.

Цей подарунок є важливим символом духовної єдності України. Він також є свідченням того, що жінки України є активними громадянками, які вносять свій вклад у розвиток української держави.

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Add Comment