Skip to content Skip to footer

Спілка жінок Тернопільщини: “Рушник волі” – наш спільний оберіг

16 лютого 2024 року в Тернополі відбулося урочисте закриття національно-мистецького проєкту “Рушник волі”, який протягом півроку об’єднував людей за спільним ділом – вишивкою рушника.

Співініціатором проєкту стала Спілка жінок Тернопільщини, яка прагнула об’єднати українців за спільним ділом, вишивкою рушника, який мав стати символом єднання та незламності у часи війни.

До проєкту долучилися громади Тернопільської області. Півроку рушник мандрував містами та селами, де його вишивали всі бажаючі: внутрішньо переміщені особи, місцеві жителі, військовослужбовці, родини загиблих Героїв. Вишивка виконувалась за спеціально розробленою схемою, яка об’єднувала в собі українські орнаменти та символіку.

“Рушник волі” став не просто витвором мистецтва, а й потужним оберегом для всіх українців. Він втілив у собі єднання людей, їхню віру в перемогу та прагнення до миру.

Під час урочистого закриття проєкту щирі слова подяки лунали на адресу всіх, хто долучився до його реалізації.

Голова правління Спілки жінок Тернопільщини Олеся Капуш відзначила: “Гордість наповнює серце від того, що працюючи командно вдалося втілити ідею в життя… Ніяка дія не проходить без божого благословення і він послав тих людей, які вклали частинку серця і душі у створення оберегу”.

“Рушник волі” буде зберігатися як пам’ять про єднання та незламність українського народу в часи війни. Він стане символом віри в перемогу та кращого майбутнього для України.

Організаторами проєкту виступили сектор Міністерства у справах ветеранів у Тернопільській області (“Дім Ветерана” Тернопіль), Тернопільська “Просвіта” ім. Т. Шевченка, Спілка жінок Тернопільщини, відділ міського абонементу Тернопільської ОУНБ, громадська організація “Школа борщівської народної сорочки”.

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Add Comment