Skip to content Skip to footer

Посилення підтримки жінок: у Рівному презентовано Гендерний профіль та План дій

12 червня 2024 року в Рівному відбулася презентація Гендерного профілю та Гендерного плану дій Рівненської області в межах проєкту “Її сила: підтримка жінок України у часи війни та відновлення”.

До участі в презентації були запрошені члени Коаліції 1325 Рівненщина – Жінки. Мир. Безпека та представниці Спілки жінок Рівненщини.

Експертка Ольга Шминдрук презентувала результати дослідження, проведеного в межах проєкту. Вона детально розповіла про дані, які були отримані під час дослідження, як відбувалася робота над Гендерним профілем та Планом дій та рекомендації щодо подальшої роботи та реалізації плану.

Координаторка проєктів Українського жіночого фонду Олена Кісельова поділилася деталями реалізації проєкту в пілотних областях. Вона зазначила, що напрацювання експерток матимуть підтримку, адже невдовзі буде оголошено конкурс проєктів, спрямованих на втілення Гендерного плану дій.

Олена Кісельова також окреслила основні заходи проєкту: створення регіональних гендерних профілів; пріоритезація потреб та розробка гендерних планів дій; навчання з гендерних питань, фандрейзингу для ключових осіб; грантова підтримка для Коаліцій на виконання плану дій; підтримка фандрейзингових та адвокаційних заходів; підготовка команди психологів для надання допомоги спеціалістам першої ланки.

Координаторка проєкту на Рівненщині Тетяна Мельник підкреслила, що під час розробки плану дій враховувалися побажання усіх учасниць Коаліції. Кожна інституція, що працює у сфері соціальної політики на Рівненщині, мала можливість запропонувати свої ідеї.

Світлана Богатирчук-Кривко запропонувала додати до плану дій заходи, спрямовані на повернення та адаптацію жінок та дітей в Україну, адже вони потребуватимуть особливої підтримки та соціального супроводу.

Друга частина зустрічі була присвячена обговоренню актуальних питань. Учасниці поділилися досвідом реалізації ініціатив у своїх громадах та розповіли про проблеми, з якими стикаються жінки, що постраждали від війни.

Ця презентація стала важливим кроком на шляху до покращення гендерної рівності та посилення підтримки жінок в Рівненській області.

Очікується, що Гендерний профіль та План дій стануть основою для розробки та реалізації ефективних політик та програм, спрямованих на покращення життя жінок в регіоні.

What's your reaction?
0Smile0Angry0LOL0Sad0Love

Add Comment