У Кропивницькому 3 липня 2024 року відбулася важлива зустріч представників громадських організацій, присвячена гострій проблемі доступності міського середовища для людей з інвалідністю. Захід став першим кроком до реалізації масштабного адвокаційного проєкту “Долаємо бар’єри”, метою якого є створення в місті комфортного та інклюзивного простору для всіх.
Учасники зустрічі – представники благодійного фонду “Армія спасіння”, громадських організацій “Стратегія майбутнього”, “Кіровоградська обласна організація Спілки жінок України”, “Рівні серед рівних” та “Українське товариство сліпих” (УТОС) – обговорили основні бар’єри, з якими стикаються люди з інвалідністю в повсякденному житті.
Голова Кіровоградської обласної організації Спілки жінок України Тетяна Котенко поділилася результатами моніторингу доступності семи закладів Кропивницького.
“Ми виявили низку типових порушень, які ускладнюють життя людям з обмеженими можливостями. Це і відсутність пандусів, і вузькі дверні прорізи, і відсутність тактильної плитки”, – зазначила вона.
Голова КОГОМДІТІ “Серце матері” Людмила Шукрута зауважила, що суспільство повинно прагнути безбар’єрності та доступності для всіх. Вона на власному прикладі розповіла про те, з якими сьогоденними проблемами стикаються особи з інвалідністю та зазначила, що адвокаційні проєкти відіграють важливу роль у зміні не тільки середовища, а й у розумінні людьми понять доступності та інклюзії. Вона також познайомила учасників та учасниць з цілями та шляхами реалізації проєкту «Долаємо барʼєри», запропонувавши присутнім долучитися до нього.
За результатами заходу було створено робочу групу, до складу якої увійшли представники всіх громадських організацій, які взяли участь у зустрічі; розроблено детальний план моніторингу доступності об’єктів соціальної та медичної інфраструктури міста; обговорено проведення масштабної адвокаційної кампанії, спрямованої на привернення уваги органів місцевої влади та громадськості до проблеми доступності.
Проєкт “Долаємо бар’єри” спрямований на зміну ставлення суспільства до людей з інвалідністю та створення інклюзивного середовища.