26 травня 2025 року в Києві відбувся захід “Захист прав жінок, постраждалих від війни: Україна та Ізраїль”, який був проведений по ініціативі громадської організації “Трибуна жінки” та Інституту держави і права імені В.М. Корецького НАН України.
Метою проведення зустрічі є аналіз національних та міжнародних засобів захисту прав і законних інтересів жінок, що постраждали від війни. Особливий вектор розгляду спрямований на порівняльний контекст – вивчення досвіду певних країн, зокрема Ізраїлю, щодо законодавчих приписів та практичних аспектів їх реалізації в цій площині.
Участь в заході взяли представники наукової спільноти, органів державної влади, громадянського суспільства та дипломати.
Серед запрошених гостей були голова правління Спілки жінок України Леокадія Герасименко та заступниця голови правління Спілки жінок України Надія Стацюра.
Під час експертного обговорення виступаючими була приділена увага до проблем, з якими стикаються жінки в умовах збройного конфлікту, обговорено інституційні спроможності покращення наявних механізмів для підвищення їх ефективності, можливості запозичення та адаптації іноземного досвіду, а також міжнародно-правові аспекти протидії наслідкам агресії російської федерації проти України.
Під час свого виступу Леокадія Герасименко розповіла про міжнародну діяльність Спілки та підкреслила також необхідність дієвої співпраці з жіночими українськими організаціями за кордоном, які зараз також активно трансформують нові ідеї, ініціативи та дії в напрямку захисту, розвитку і відновлення України.
За результатами обговорень були надані відповідні рекомендації, спрямовані на підвищення ефективності захисту прав жінок, постраждалих від війни.
Спілка жінок України вдячна за запрошення на захід та дієве партнерство громадській організації “Трибуна жінки” та її голові Наталії Оніщенко.
Захід “Захист прав жінок, постраждалих від війни: Україна та Ізраїль” є прикладом дієвого партнерства, яке здатне створювати нові ідеї та ефективні дії. Обмін досвідом між Україною та Ізраїлем, країнами, що переживають подібні виклики, є надзвичайно цінним для розробки стратегій захисту прав жінок, які постраждали від війни, і дає надію на краще майбутнє.




