Skip to content Skip to footer

Громадська організація «Жінки Луганщини»

Лішик Ольга Петрівна

Керівниця

ПРО ОРГАНІЗАЦІЮ

Громадська організація «Жінки Луганщини» створена в 2016 році в м. Сєвєродонецьк, Луганської області.

Керівниця – Ольга Лішик.  Організація входить до складу ГО «Спілка жінок України».

Метою діяльності організації є:

  • підтримка лідерства жінок та дівчат, волонтерська діяльність, залучення жінок до процесів прийняття рішень на всіх рівнях;
  • просування гендерної рівності у всі сфери життя,
  • профілактика та реагування на домашнє та гендерно обумовлене насильство, в тому числі, сексуальне насильство, пов’язане з війною,
  • адвокатування потреб і проблем жінки і дівчат, пов’язаних з викликами війни;
  • участь жінок в поствоєнному відновлені України.

З 2014 року частина Луганської області була тимчасово окупована росією, а під час повомасштабного вторгнення, 24 лютого 2024 року, росія окупувала практично всю Луганську область. Більша частина членькинь організації вимушені були евакуюватись і наразі продовжують свою діяльність як в  Україні та і за кордоном.

До складу організації входять жінки з громад Луганщини. Це представниці органів державної влади, місцевого самоврядування та військових адміністрацій, сфери освіти, медицини, соціального захисту населення, сектору безпеки та оборони, лідерки громад та громадських організацій, волонтерки, ветеранки, науковиці, журналістки.

За період з 2014 по теперішній час ГО «Жінки Луганщини» реалізували ряд значимих проєктів, спрямованих на підтримку жінок та дітей, які постраждали від збройної агресії російської федерації, в тому числі внутрішньо переміщених осіб, та тих, хто мешкає на лінії розмежування, на окупованій території, постраждалих від насильства пов’язаного з війною, жінок-комбатанток та їхніх родин з Луганській області.

Під час COVID-19 організація підтримувала вразливі категорії жінок, літніх людей: придбання та доставка ліків, продуктів харчування. Під час потужних пожеж в Луганській області у 2020  році організація надавала допомогу пожежним бригадам, та постраждалим: відновлення документів, тимчасове розселення потерпілих, супровід в вирішення всіх
нагальних проблем, благодійна допомога.

ГО «Жінки Луганщини» у 2021 році реалізували грант щодо надання психологічної підтримки для внутрішньо переміщених осіб, та грант від Українського жіночого фонду щодо швидкого перезавантаження для жіночих/феміністичних організацій України.

Представниці  ГО входять до постійних комісій Луганської обласної військової алміністраці, місцевих військових адміністрацій та приймаючих громад з питань реагування та протидії насильству, рад ВПО, розробки гендерно чутливих стратегій та бюджетних програм, тощо.

/

ГО «Жінки Луганщини»