15 травня 2025 року в Одесі, у приміщенні Одеської обласної військової адміністрації відбувся захід «Об’єднані, щоб підтримати» в межах Всеукраїнської кампанії на підтримку постраждалих від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом.
Учасниками події стали представники Департаментів обласної військової адміністрації, Служби безпеки України, обласної прокуратури, Головне управління Національної поліції, а також уповноважені громад, відповідальні за організацію роботи з постраждалими від сексуального насильства, пов’язаного з конфліктом (СНПК). До заходу долучилися також активні членкині Коаліція 1325. Одещина – Тетяна Семікоп, заступниця голови Ради Спілки жінок України, голова громадської організації «Громадський рух «Віра, Надія, Любов», Альона Юхимчук та Людмила Акімова, членкині громадської організації «Громадський рух «Віра, Надія, Любов».
Під час заходу представницями Коаліції 1325 Одещина було зроблено три змістовні виступи.
Тетяна Семікоп поділилася результатами моніторингу виконання обласного плану дій з реалізації Резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, Мир, Безпека» в Одеській області за 2024 рік. Альона Юхимчук представила другу книгу «СНПК: воєнний злочин без терміну давності», що фіксує голоси та досвід постраждалих, які не мають бути забуті, а Людмила Акімова презентувала новий Закон України №4067-IX — ключовий документ, який нарешті закладає правові гарантії й проміжні репарації для постраждалих від СНПК.
Також на заході були презентовані інформаційні матеріали: чотири види буклетів — буклети для постраждалих і буклети в допомогу посадовим особам, які працюють з цією темою на місцях.
«Цей діалог був необхідним. Ми не можемо змінити минуле, але разом можемо зробити все, щоб допомога постраждалим була не формальністю, а реальністю — людяною, якісною, безпечною.» – зазначила Тетяна Семікоп.
Захід «Об’єднані, щоб підтримати» в Одесі став потужним кроком до консолідації зусиль усіх ланок суспільства у боротьбі з наслідками СНПК. Презентовані результати моніторингу, нова література та юридичні гарантії підкреслюють важливість цього питання та необхідність постійної роботи над вирішенням цієї проблеми.






