28 березня 2025 року в Львівському державному університеті внутрішніх справ (ЛьвДУВС) відбувся всеукраїнський круглий стіл «Гендерні студії: міждисциплінарні дослідження актуальних проблем соціальних відносин».
Захід об’єднав представників і представниць сектору безпеки та оборони, органів державної влади та місцевого самоврядування, а також громадських організацій і закладів вищої освіти.
З вітальним словом до учасників та учасниць зустрічі виступив очільник ЛьвДУВС, полковник поліції Дмитро Швець. Під час виступу він також підкреслив те, що гендерна політика є стратегічним напрямом для нашої держави, особливо в умовах воєнного часу та післявоєнного відновлення.
«Заклади вищої освіти мають стати майданчиками для змін у цій сфері. Адже саме тут формуються професіонали, покоління свідомої та соціально відповідальної молоді. Тому створення рівних можливостей для кожного та кожної, розвиток безбар’єрного простору, протидія будь-яким проявам дискримінації – це ті принципи, які повинні бути фундаментом сучасної освіти», – додав Дмитро Швець.
Серед учасників та учасниць заходу були начальник відділу моніторингу питань гендерної рівності та недискримінації Управління дотримання прав людини Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України Богдан Пасічник, радниця з гендерних питань Генерального штабу Збройних Сил України Оксана Григор’єва, голова Ради Спілки жінок України та голова Спілки жінок Львівщини Дана Мехедова.
Під час своєї доповіді Богдан Пасічник наголосив на тому, що в теперішніх умовах роль жінок є надзвичайно важливою, бо вони зараз активно долучаються до сектору безпеки й оборони, займаються волонтерством, беруть участь у відбудові країни та розвитку громад.
Модерувала дискусію помічниця ректора ЛьвДУВС з гендерних питань Ірина Євхутич.
«Львівський державний університет внутрішніх справ вкотре виступив дискусійною платформою для обговорення цієї важливої тематики.» – зазначила Ірина Євхутич.
Під час круглого столу учасники заходу обговорили чимало актуальних тем, а саме: питання гендерної політики на шляху до євроінтеграції та в умовах воєнного часу, гендерний вимір цифрової трансформації в ЄС та доступ жінок до ІТ-ринку, реалізація Національного плану дій 1325 «Жінки, мир, безпека» на прикладі діяльності Коаліцій у Києві та на Одещині, законодавчі ініціативи у сфері реагування на сексуальне насильство.
Окремим етапом було розглянуто принципи формування стратегії забезпечення гендерної рівності в закладах вищої освіти, роль університетських гендерних центрів у реалізації європейських підходів до гендерної рівності.
У своїх доповідях учасники круглого столу також піднімали тему протидії домашньому та гендерно зумовленому насильству.
Під час виступу Дана Мехедова зробила акцент на особливостях гендерної складової у формуванні програми «Збереження ментального здоров’я та ресурсний супровід працівників спецзакладів» та поділилася досвідом впровадження Спілкою жінок Львівщини соціального проєкту «Ми поруч».
Спілка жінок Львівщини вдячна організаторам заходу за можливість долучитися до обговорення і вирішення такої важливої теми та впевнена, що спільними зусиллями науковців, громадських організацій та представників влади вдасться досягти значних успіхів у формуванні гендерно-чутливого суспільства.
Всеукраїнський круглий стіл у ЛьвДУВС став важливим кроком у розвитку гендерних студій та міждисциплінарному дослідженні актуальних проблем соціальних відносин, особливо в умовах воєнного часу. Результати круглого столу стануть основою для подальших досліджень та проєктів, спрямованих на забезпечення гендерної рівності та протидію насильству в українському суспільстві.










