3 листопада 2024 року своє 26-річчя відзначила Спілка жінок Чернігова.
Основними напрямками діяльності Спілки є психологічно-юридична підтримка жінок різних професій і віку, соціологічні опитування, допомога Збройним Силам України та арттерапія.
«Основна мета була – це активізація жінок на розбудову нової держави, нового бачення нашого суспільства й активізація жінок в управлінні цією державою.» — зазначила Людмила Канюка, почесна голова Спілки жінок Чернігова.
При Спілці жінок Чернігова діє жіночий клуб «Ветеран», до якого входять багато жінок поважного віку. В клубі проводять різноманітні тематичні заходи, заняття, виставки, також жінки беруть участь в освітніх проєктах. Одним із таких проєктів був Університет правових знань за участі представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області.
«Особливістю діяльності нашої спілки є такий потужний зв’язок поколінь уже протягом 26 років.» — зауважила Наталія Хольченкова, голова Спілка жінок Чернігова.
Від початку повномасштабного вторгнення Спілка жінок Чернігова активно займається волонтерською діяльністю, проводить благодійні концерти, надаючи допомогу і цивільним людям, і військовим. З початком війни спілчанки готували обіди, роздавали гуманітарну допомогу, надавали соціальну та психологічну підтримку.
У березні 2024 року Спілка організувала захід під назвою «Стійкі та незламні», на якому відбулася зустріч з жінками, які стали на захист України.
«Жінки розповідали, чому вони долучилися, чому вони почали боронити нашу Україну, що ми можемо всі робити, що жінка та ЗСУ – це сумісні поняття.» — згадує Катерина Кальницька, членкиня Спілки жінок Чернігова.
Після повномасштабного вторгнення Спілки жінок Чернігова додала у свою діяльність і нові проєкти для молоді, серед яких проєкти «Open talks» та «Сила менторства».
Окрім нових проєктів, у Спілці існують і традиційні. Один із них – «Жінка року», що відбувається щорічно і навколо себе об’єднує багатьох жінок, які стають першими у своїх професіях.
«За 26 років проведення цього заходу 215 жінок було вшановано. Серед них і освітяни, і вчителі, і медичні працівники, і науковці, і волонтери тощо. Із них 12 жінок нагороджено орденом Княгині Ольги, 29 жінок – орденами та медалями, 37 жінок мають почесне звання заслужених кожна у своїй галузі.» — підкреслила Вікторія Котенко, членкиня Спілки жінок Чернігова.
Також традиційно проводиться багато заходів для дітей – це різноманітні флешмоби, заняття, конкурси малюнків. Щорічно проходить конкурс «Щаслива родина – щаслива Україна», завдяки якому показується позитивний приклад родин.
Спілка жінок Чернігова за всі роки свого існування активно співпрацює з різними організаціями, експертами міста й України загалом.
Спілка жінок України вітає чернігівських колежанок з їх 26-річчя та бажає успіхів у всіх починаннях, адже Спілка жінок Чернігова має багато планів розвитку та розширення діяльності, яка є важливою для Чернігівщини та України вцілому.